Futbol camiasının önemli isimlerinden biri olan Vefa Küçük, sadece spor alanındaki etkinliğiyle değil, aynı zamanda hayatının çeşitli dönemlerinde üstlendiği yöneticilik ve liderlik rolleriyle de tanınıyor. Özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki aktif görevleri ve kulüp tarihindeki etkisiyle adından sıkça söz ettiren Vefa Küçük'ün hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Bu yazıda, Vefa Küçük'ün hayatı ve başarılarına dair detayları bulabilirsiniz.

Vefa Küçük Kimdir?

Vefa Küçük, 13 Mart 1943 tarihinde Nevşehir'de doğmuştur. Eski bir Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı olan Küçük, Türk spor camiasında önemli bir yere sahiptir. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Vefa Lisesi'nden mezun olan Küçük, 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Dört yıl boyunca Vefa Vakfı başkanlığını yapmıştır. Vefa Küçük, 13 Mart 1943 tarihinde Nevşehir'de doğmuştur. Dolayısıyla, Vefa Küçük Nevşehirli kökenlidir ve yazının kaleme alındığı tarihte 81 yaşındadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde 1994-1998 yılları arasında başkan vekili olarak yönetim kurulunda görev alan Vefa Küçük, kulübün Yüksek Divan Kurulu başkanlığına seçilmiştir. Nisan 2015'te yapılan seçimde üç yıllığına başkan seçilen Küçük, 2018'de yeniden üç yıllığına seçilmiştir. Ancak, 2022 yılında gerçekleştirilen seçimlerde yeni bir başkan seçilmiştir. Futbol camiasının yanı sıra, Vefa Küçük aynı zamanda Dinamik Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Bu göreviyle de inşaat sektöründe aktif bir rol oynamaktadır.

Editör: Haber Merkezi