Yaz Aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşlar piknik alanlarına rağbet etmeye başladı. Ancak bazı uyanık piknikçiler Uşak’ın Çobançeşmesi parkında bulunan piknik masalarını kendi malları zannedip önceden kendilerine rezerv etmeye başladı.

Bir okurumuzun bizimle paylaştığı görüntülerde piknik masaları uyanık piknikçiler tarafından sabahın erken saatlerinde üzerine kıymetsiz eşyalar bırakıp kendilerine rezerv ettiği görülüyor.

Görüntüleri çeken bir vatandaş ise sabahtan akşama kadar kendi mallarıymış gibi masaları işgal ediyorlar notuyla bize ulaştırdı. 

- Masaları Zapt Ediyorlar

Vatandaşın konula alakalı bize attığı mesajda şu cümlelere yer verdi, “Size bir konu hakkında şikayetimizi vatandaş olarak bildirmek istiyoruz.

Sizin vesileniz ile konunun farkındalığına varılır ve çözüm bulunur ise toplumsal bir sorunun çözülmesine sebep olabilirsiniz.

Çobançeşmesi Parkı'nda insanlar sabahın erken saatlerinde yer kapmak için masaların üzerine sofra bezi ve bir parça kıymetsiz eşya bırakıp akşam üstü saat 18:00'e kadar o masaları zapt etmektedirler.

- Uyanıklar Gölge Gören Masaları Kapatıyor

Sonuçta oraya kahvaltıya gelen insanlar ya masa bulmakta zorluk çekiyorlar ya da güneş gören masalarda kahvaltısını yapmak zorunda kalmaktadırlar.

Yani insanlar daha konforlu kahvaltı yapabilecekken hiç kullanılmayan ve kendilerine rezerve edilen masalardan vatandaşlar faydalanamamaktadır” dedi.

Editör: Ozan Yavuz