Uşak’ta saç sakal traşı 400 TL’ye çıkarken bir evde bir baba oğul tıraş olması 800 TL’yi buluyor. Fiyatı gören Uşaklı vatandaşlar saç sakal traşı için alternatif yöntemler aramaya başladı.

Uşak Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası tarifesine göre saç sakal traşı 400 TL, yalnız saç 300 TL, yalnız sakal 150 TL, Sakal yıkama fön 200 TL, saç yıkama fön 150 TL,   0-9 yaş arası çocuk traşı 200 TL, maske, ağda, kaş alımı ise 100 TL olarak açıklandı.

- Damat Traşı 3 Bin TL

Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası tarafından açıklanan fiyat tarifesinde insanın damat olası gelmeyecek cinsten. Damat traşı tarifeye göre 3 bin TL olarak açıklandı.

Fiyatların günümüz şartlarında çok yüksek olduğunu ifade eden Uşaklı vatandaşlar, asgari ücretin 17 bin TL, Emekli mnaaşın 10 TL olduğu ülkemizde iki kişi tıraş olması neredeyse bin TL’ye bulması nedeni ile serzenişte bulundu.

Hele evlilik döneminde yuva kurmak için ağır borç yükünün altına girecek olan çiftler için bir damat tıraşı 3 bin TL’yi bulması damatları kara, kara düşündürmeye başladı.

Muhabir: Serkan Karayol