Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2023 - 2024 çalışma yılı takvimi kapsamında Türkiye’de okullar 11 Eylül Pazartesi günü itibariyle yeni eğitim öğretim yılına başladı. Okullarda ders zillerinin çalmasıyla birlikte yurdun dört bir yanından çeşitli gelişmeler de gündeme gelmeye başladı. Bu kapsamda bir gelişme de Uşak’ta yaşandı. Uşak’ta Yaşar Akar İlkokulu’nda yaşanan zehirlenme vakası sonrasında yetkililer devreye girdi ve okulun, yemek şirketi hakkında soruşturma açıldı.

ÖĞRENCİLER HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Uşak’ta Yaşar Akar İlkokulu’nda geçtiğimiz hafta bir zehirlenme vakası yaşanmıştı. Elde edilen bilgilere göre okulda 75 öğrenci, okulun anlaşmalı olduğu yemek şirketinin hazırladığı öğlen yemeğindeki pilavdan dolayı karın ağrısı, kusma ve ishal şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Velilerin yüreğini ağzına getiren zehirlenme vakası sonrasında Milli Eğitim devreye girdi.

Veliler, söz konusu korkutucu gelişme sonrasında, öğle saatlerinde haberdar oldukları zehirlenme vakası ile birlikte panik yaşamıştı. Ancak hastaneye kaldırılan öğrencilere gerekli müdahaleler yapıldı ve öğrencilerin sağlık durumunda bir sorun yaşanmamıştı.

YEMEK ŞİRKETİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Zehirlenme vakasının ardından Uşak Valisi Turan Ergün, öğrencilerin kaldırıldığı hastaneye gitmiş ve öğrencilerin durumunu incelemişti. Vali Ergün’ün talimatı ile soruşturma başlatıldığı bilgisi edinildi.

Kaynak: UŞAK OLAY