Doktorların eski Belediye binasından başlayıp 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar yaptığı son yürüyüşte Sağlık Sen Uşak İl Temsilcisi Muhammed Ali Aloğlu basın açıklaması yaptı.

Muhammed Ali Aloğlu yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Son 8 aydır devam eden soykırım ve zulme sabreden onurlu Gazze halkına selam olsun. Türkiye’deki hekimler ve sağlık çalışanları olarak Sessiz Yürüyüşümüzün 30. Haftasında yeniden Gazze’yi hatırlamak ve hatırlatmak için toplandık” dedi.

Uşak’ta Doktorlar Gazze İçin Sessiz Yürüyüşe Devam Ediyor 1

- 15 Bini Çocuk 36 Bin Şehit Var

Katil İsrail’in on yıllardır sürdürdüğü sistematik işgal ve zulüm 7 Ekim’den bu yana katlanarak devam ettiğini vurgulayan Aloğlu, “ 8 aydır her gün, her dakika Gazze’ye bombalar yağıyor ve şehit haberleri geliyor. Gazze halkı ölümle, açlıkla, hastalıkla boğuşuyor.Kayıtlara geçmiş sayılardan bazılarını paylaşmak istiyorum.15 bini çocuk olmak üzere 36 bin kişi şehit oldu 498 sağlık çalışanı, 147 gazeteci öldürüldü. 7 adet toplu mezar bulundu.

- 80 binden fazla yaralı var.

Bütün bu olanlara rağmen aylardır bizlere ve bütün dünyaya ders veren Gazze halkının imanını, cesaretini, sabrını hayranlıkla izliyoruz.

Ve biliyoruz ki şu an Gazze halkı zor durumda olsa dahi bu mücadeleyi onlar kazandı, kazanmaya devam ediyorlar.Gazze bombalandı, bizim marka düşkünlüğümüz ortaya çıktı. Gazze bombalandı, liderlerin kukla olduğu ortaya çıktı.

Uşak’ta Doktorlar Gazze İçin Sessiz Yürüyüşe Devam Ediyor 4

Gazze bombalandı, bizim anlık heyecanlarla hareket ettiğimiz, boykota 3 ay bile devam edemediğimiz ortaya çıktı. Gazze bombalandı, eğitimin diplomadan ibaret olmadığı ortaya çıktı. Gazze bombalanınca anladık ki ‘Birleşmiş milletler, nato’ hepsi oyundan ibaretmiş.

Gazze bombalanınca anladık ki 10 bin müslüman çocuğun ölmesi 10 tane köpeğin ölmesi kadar değerli değilmiş.

Gazze bize üniversite oldu. Gazze bize rahmet kaynağı oldu. Gazze bize kadınların çocuk sevgisinin nasıl olması gerektiğini öğretti. Gazze bize yürek neymiş onu öğretti. Biz biliyoruz ki bu filmin sonu henüz gelmedi.

Uşak’ta Doktorlar Gazze İçin Sessiz Yürüyüşe Devam Ediyor 2

Sona geldiğimizde işte o zaman Gazze’deki annelerin haykırışlarının karşılığını göreceğiz, o zaman zulmedenlerin neler yaşadığını göreceğiz. Bizler vicdanımızla, şuurumuzla, duamızla, mesleklerimizle, eylemlerimizle Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler hekimler ve sağlık çalışanları olarak,

30. Haftasında toplandığımız yürüyüşümüzde haykırıyoruz: “Kanıksamayacağız!” “Normalleştirmeyeceğiz!” “Sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız!” dedi.

Editör: Ozan Yavuz