Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava durumu raporunu paylaştı. Paylaşılan rapor ile birlikte Türkiye genelinde yağışlı hava hakimiyeti olacağı bildirildi. Söz konusu rapora göre Türkiye’nin neredeyse tamamında bu hafta sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Meteorolojiden gelen hava durumu raporu ile birlikte, 11 şehir için sarı ve turuncu kodlu uyarı da yapıldı. Bölgedeki vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Türkiye’de geçtiğimiz hafta itibariyle birçok bölgede başlayan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, bu hafta da yurt genelinde etkili olacak. Türkiye sağanak yağışlı havanın etkisine girerken, Uşak için de 5 günlük hava durumu raporu belli oldu. Rapora göre bu hafta Uşak’ta da yağışlı hava etkisini gösterecek. Geçtiğimiz hafta başlayan yağışların etkisini gösterdiği Uşak’ta, bu bu hafta da yağışların etkili olması bekleniyor. Peki Uşak’ta 2 Ekim Pazartesi günü itibariyle, bu hafta hava durumunun nasıl olması bekleniyor? İşte detaylar…

11 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Ekim Pazartesi günü itibariyle yeni haftanın haftalık hava durumu raporunu paylaştı. Söz konusu rapora göre Türkiye genelinde bu hafta parçalı ve çok bulutlu, genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Meteorolojiden gelen hava durumu raporu ile birlikte 11 şehir için sarı ve turuncu kodlu uyarı da geldi. Yapılan uyarıda Artvin, Giresun, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Trabzon, Bartın ve Düzce illeri için sarı kodlu, Zonguldak için de turuncu kodlu uyarı yapıldı.

BU HAFTA UŞAK’TA HAVA DURUMU

Bu hafta Uşak’ta da yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. 2 Ekim Pazartesi günü Uşak’ta havanın 20 - 22 derece sıcaklıkta, yer yer çok bulutlu ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Bu hafta genelinde ise Meteoroloji tahminlerine göre Uşak’ta hava durumu tahminleri şöyle:

●      2 Ekim Pazartesi - 22 derece gök gürültülü sağanak yağışlı

●      3 Ekim Salı - 22 derece çok bulutlu

●      4 Ekim Çarşamba - 24 derece az bulutlu

●      5 Ekim Perşembe - 24 derece az bulutlu

●      6 Ekim Cuma - 23 derece parçalı bulutlu

Kaynak: UŞAK OLAY