TOKİ’nin arsa satışları, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Uşak’ta da merak konusu oldu. TOKİ konut amaçlı arsa başvuruları 10 Ekim 2022 ile 15 Kasım 2022 tarihleri arasında yapıldı. TOKİ’nin arsa satışıyla ilgili detaylar netleşti. Arsa satın alanlar taksit ödemelerine peşinat bedeli ödedikten sonra yani sözleşme imza tarihinden itibaren 1 yıl sonra başlayacak.

TOKİ arsa peşinatları ve ödeme planıyla ilgili detaylar belli oldu. TOKİ’nin 10 farklı ilde sattığı müstakil arsaların yüzölçümü planlama durumuna göre 350 metrekare ile 500 metrekare arasında değişiyor. Bu arsalar, 1 adet en fazla brüt 150 metrekare konut yapmaya müsait olduğundan uygun fiyatlı arsa arayanların ilgisini çekmişti.

TOKİ ARSA FİYATLARI AÇIKLANDI

TOKİ’nin resmi sosyal medya platformundan yapılan paylaşımda arsa fiyatları duyuruldu. Müstakil parsel arsalar 350 ila 500 metrekare arasında değişiyor. Bu arsaların fiyatı 192 bin 500 TL’den başlayacak, aylık taksitleri ise 1.604 TL’den başlayacak.

TOKİ’den hisseli parselle arsa alanları yakından ilgilendiren fiyatlar belli oldu. Buna göre hisseli parsellerin fiyatı 112 bin 500 TL’den, aylık taksiti ise sadece 937 TL’den başlayacak. TOKİ’nin projeleri 10 yıl vadeyle faizsiz şekilde vatandaşlara satılacak.

UŞAK TOKİ ARSA YERLERİ NEREDE?

TOKİ’nin resmi web sitesinden yapılan duyuruda Uşak TOKİ arsa yerleri açıklandı. Buna göre TOKİ Uşak merkez, Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey ilçelerinde uygun fiyatlarla arsa satışına başlayacak.

TOKİ ARSA KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından duyurulan 'İlk Evim Arsa' ve 'İlk İş Yerim' projelerini kapsayan iller belli oldu. TOKİ arsa kura sonuçları kurumun sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Hak sahipleri kurada isimleri çıkması halinde e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilecek.