Uşak Merkezde faaliyetini sürdüren Mahmut Özgöbek ilkokulu 1-C sınıfı velileri 1,5 yıldır şikayetçi.

Velilerin şikâyet ve iddialarına göre Mahmut Özgöbek İlkokulu 1-C sınıfı velileri, aynı sınıfta eğitim gören Ö.D isimli öğrencinin teyzesi N.D.’den şikayetçi.

Edinilen bilgilere ve iddiaya göre A.D isimli velinin oğlu Ç.A.D, sınıf arkadaşı Ö.D ile teneffüste itişip kakışması sonucu Ö.D isimli öğrenci teyzesini arayıp yardım istemiş bunun üzerine teyze okula ambulans ve polis çağırıp yeğeninin tartıştığı çocuğu okulun bahçesinde kovalamış.

İDDİAYA GÖRE KOVALAYAN TEYZE ÖĞRETMENMİŞ

Kovalanan öğrenci velisinin iddiasına göre oğlunu kovalayan N.D isimli kadın Mehmet Emin Hoşgör Okulunda Matematik öğretmeniymiş.

Olay üzerine mustarip olan anne baba, sınıftaki diğer öğrenci velileriyle birlikte Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına ve Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek bu durumun okulda sürekli yaşandığını iddia ederek N.D isimli şahsın devamlı okula gelip çocuklar arasındaki meselelere karışmasından dolayı şikayetçi olmuşlar.

SORUN 1,5 YILDIR DEVAM EDİYOR

Veliler sorunun 1,5 yıldır devam ettiğini ve N.D isimli kişinin okula sürekli gelip gittiğini olayın başından beri Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’e durumu anlatıp davacı olduklarını, gelinen noktada ise herhangi bir gelişme, yaptırımın olmamasından dolayı bezdiklerini dile getirerek N.D.’nin okula giriş çıkışının yasaklanmasını istiyorlar.

ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ

Durumu anlatan veliler, okul yönetiminin de bu durumdan rahatsız olduğunu ve çocukların okula gitmek istemediklerini, psikolojilerinin bozulduğunu, yetkililerden ise bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını beklediklerini ifade ettiler.

Kaynak: Hava Kavlak