Vali Ergün ilçeler dahil Uşak genelinde 19 Okul, 258 Salonda, 3913 öğrenci sınava gireceğini söyledi.

Vali Turan Ergün mesajında şu cümlelere yer verdi: “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS)  2 Haziran 2024 Pazar günü (1. Oturum:9.30, 2. Oturum:11.30)tüm sınav merkezlerinde yapılacaktır. İlimiz Banaz, Eşme, Karahallı, Ulubey, Sivaslı İlçelerinde ve Merkez genelinde 19 Okul, 258 Salonda, 3913 öğrenci sınava girecektir.

Yarınlarımızın mimarı öğrencilerimizin hedeflerine ulaşabilmek adına çıktıkları akademik yolculuklarında girecekleri sınavlar, eminim çok güzel başarılarla taçlanacak. Bu başarıyı elde edebilmek adına girilecek sınavlardan biri olan LGS için  de öğrencilerimizin çok büyük bir özveriyle çalıştıklarını biliyor, tüm kalbimle iyi sonuçlar elde edeceklerine inanıyorum.

Öğrencilerimizin bu çabalarına destek veren velilerimize ve öğretmenlerimize de müteşekkir olduğumu belirtmek isterim. Uşak Valiliğimizce öğrencilerimizin çokça emek sarf ederek hazırlandıkları LGS'nin güvenilir ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi adına, sınav merkezlerimizde gereken tüm tedbirleri almış bulunmaktayız.

Siz değerli Uşak halkımızdan ricamız, sınav saatlerinde sokaklarda gerekli hassasiyeti göstererek gürültü yapmadan çocuklarımıza rahat bir ortam sağlamanızdır. Büyük bir azimle sınava hazırlanan tüm öğrencilerimize LGS’de başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz