4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Uşaklı hayvan severleri bir araya getirdi. Uşak genelinde toplanan hayvan severler, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve korumak için çeşitli etkinlikler düzenledi.

Uşak Belediye Başkanı da bu önemli günde sokak hayvanları barınaklarını ziyaret ederek, hayvan severlerle bir araya geldi.

MONA LİSA KÖPEK PARKI İSTİYOR

Uşaklı hayvan severler, özellikle evlerinde besledikleri evcil hayvanların daha iyi koşullarda yaşaması için bu konudaki en büyük taleplerinden biri, Uşak genelinde köpek parkları ve evcil hayvan parklarının oluşturulması.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uşak'ta yaşayan 801 takipçisi olan fenomen Mona Lisa adlı Border Collie cinsi köpek Instagram'dan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a seslendi:

"Sayın Başkanım 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde, ben ve arkadaşlarımın insanları rahatsız etmeden daha rahat koşabileceğim, antrenman yapabileceğim ve arkadaşlarımla sosyalleşerek oyun oynayabileceğim güvenli ve eğlenceli köpek parkı istiyorum."  ifadelerine yer verdi.

Diğer illerde bulunan bu tür parklar, evcil hayvan sahiplerine ve onların dostlarına, rahatça dolaşma ve vakit geçirme imkanı sunuyor. Uşaklı hayvan severler, Uşak'a da benzer alanların kazandırılması için Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'dan destek bekliyorlar.

Kaynak: Hava Kavlak