Kavurucu sıcakların yaz mevsiminde kalması ile birlikte ülke genelinde ciddi sıcaklık düşüşleri kaydedilmeye başladı. Normal şartlarda eylül ayına girilmesi ile birlikte başlayan sonbahar yağışları ise bu sene biraz gecikti. Eylül ayı boyunca nerede ise ülke genelinde görülmeyen yağışlar, ekim ayına girilmesine birkaç gün kala etkili olmaya başladı. Kuvvetli yağışlardan etkilenen şehirlerden biri de Uşak oldu.

Aniden gerileyen hava sıcaklıkları sonbahar mevsiminin resmen başlamış olduğunu hissettirirken son günlerde Uşak ilinde ve diğer illerde yağışlar da etkili olmaya başladı. Gök gürültülü sağanak yağışlar sebebi ile birçok bölge sel tehlikesi ile karşı karşıya gelirken yeni mevsimin güzellikleri de doğa tutkunları tarafından gündeme getirildi.

Sararan yaprakları, rüzgarı, yağışları ve daha pek çok özelliği ile birçok kişinin tutkunu olduğu sonbahar mevsimi, ülke genelinde etkisini hissettirmeye başladı. Bu mevsimde görülen muhteşem renk geçişleri ise Domaniç Dağları’nda kayda geçti. Uzun virajlı ağaçlı yolları ile doğa tutkunlarının ve fotoğraf sanatçılarının vazgeçilmezleri arasında yer alan Domaniç Dağları, sararan yaprakları ile hem bölge halkını hem de diğer vatandaşları adeta büyüledi.

DOMANİÇ DAĞLARI’NA SONBAHAR GELDİ

Kütahya ile Bursa sınırlarının iç bölgesinde kalan Domaniç Dağları, her yıl olduğu gibi bu yıl da milyonların görsel bir şölene tanıklık etmelerini sağladı. Sararan yaprakları, uzun virajlı yollarını kaplayan ağaçları ve daha pek çok özelliği ile sonbahar mevsimini bir kartpostaldan çıkmışçasına hissettiren dağlar, doğa tutkunlarını da mest etti. Kayın ve meşe ormanları ile derelerin bulunduğu dağlarda gözlenen renk değişimleri, dron ile kayıt altına alındı.

DOMANİÇ DAĞLARI’NA NASIL GİDİLİR?

Domaniç Dağları, İç Ege’de yer alan Kütahya’nın doğal güzellikleri ile ünlü Domaniç ilçesinde bulunur. Dağlara özel araç ile gitmek isteyenler Tavşanlı istikametinden ilerleyerek ilçe merkezini geçtikten sonra İnegöl tabelasının olduğu yöne yönelmelilerdir. Yolun sonu ziyaretçileri Domaniç Dağları’na çıkaracaktır.

Domaniç Dağları’na özel aracın yanı sıra Kütahya- İnegöl arasında sefer yapan minibüsler de gitmektedir. Ancak minibüs yolculuğu özellikle kış aylarında zorlu hava şartları sebebi ile pek tercih edilmemektedir.