Uşak’ta 14 Fakülte, 1 Yüksekokul, 14 Meslek yüksekokulu ve 1 Lisansüstü Akademik Birimi’nden mezun olan öğrenciler kep attı.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 9

- 28 Birim De Öğrenciler Mezun Oldu

Kep Törenine katılan Uşak Valisi Turan Ergün konuşma yaptı. Vali Ergün konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Mezuniyeti vesilesiyle gerek İlimizden, gerekse İlimiz dışından Üniversitemizin Mezuniyet Töreni’ne teşrif eden kıymetli ailelerimize hoş geldiniz diyor gençlerimizin bu güzel gününde sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 5

2006 yılında kurulan Uşak Üniversitemiz, hızla büyüyen genç ve dinamik kadrosuyla aklın ve bilimin ışığında saygın bir devlet üniversitesidir. Bugün sahip olduğu 1 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksekokulu, 14 Fakülte ve1 Lisansüstü Akademik Birimiyle, seçkin akademik kadrosu,bilimsel araştırmaları, sosyal, kültürel, sportif etkinlikleri ve fiziki özellikleri ile ülkemizin seçkin yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 4

Üniversitemiz bünyesindeki bu imkanlardan en verimli haliyle faydalandırılarak yetiştirmeye çalıştığımız evlatlarımızın Üniversitemizde elde ettikleri başarıların, Üniversitemizden mezuniyetle atılacakları yeni hayatlarında da nice başarılarla devam ettireceklerine inancımız tamdır” dedi.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 7

- Üniversitede Aldığınız Eğitim Hayatınızın Her Alanında Kullanın

Üniversitemizden edindiğiniz akademik kazanımlarınızı; hayatınızın mesleki, sosyal tüm alanlarında saygı ve sevgi çerçevesinde içselleştirerek beceri haline getirip uygulamak, yaşam düsturunuz olsun.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 10

Böyle yaşamak; size ve ailenize mutluluk getirecek, hızla gelişen dünyamızda değişime ayak uydurmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmakta sorunun değil, her zaman çözümün bir parçası olmanızı sağlayacak ve hayatınızda size hep başarı kapılarını açacaktır.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 3

Kıymetli Gençler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün umudum gençliktedir.” ifadesinde vurguladığı üzere Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz.İnanıyorum ki sizler;umutlarımızı güzel ahlakınız ve başarıyla taçlandırdığınız yaşamınızla yapılandıracaksınız.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 6

Saygıdeğer Velilerimiz, Akademik hayatlarını yükseköğretimle tamamlamak üzere sizlerden emanet aldığımız değerli evlatlarımızı; Uşak Üniversitemizin birbirinden kıymetli akademisyenleri ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, ülkesini ve milletini seven, akademik yönden mesleki hayata hazır bireyler olarak sizlere sağ salim kavuşturmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz” dedi.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Kep Attı 1

- Üniversitemiz İle Bağlarınızı Koparmayın

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizi;tekrar tüm kalbimle kutluyor, onların yetişmesinde özveriyle büyük emek veren Üniversitemizdeki akademisyenlerimize ve tüm personelimize teşekkür ediyor, Uşak’la, Üniversitemiz’le bağlarınız hiç koparmamanızı, Uşak’ımızı, bizleri unutmamanızı temenni ediyorum.   Yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz