Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki sosyal, beşeri ve temel bilimler lisans programlarının gelişimini desteklemek, sürekli iyileşmesini sağlamak ve eğitim-öğretim kalitesini güvence altına almak amacıyla faaliyet gösteren STAR, birçok uluslararası akreditasyon kuruluşunun da üyesidir.

Kasım 2023'te başlayan saha ziyaretiyle başlayan ve Nisan 2024'te sona eren değerlendirme sürecinin ardından, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümleri akredite edildi.

Uşak Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Akredite 1

- Toplamda 12 Program Akredite Edildi

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen kutlama programında yaptığı konuşmada, akreditasyon sürecinin başarıyla tamamlanmasından dolayı fakülteyi tebrik etti ve Uşak Üniversitesi'nde akredite olan bölüm sayısının 12'ye ulaşmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

Rektör Savaş, "Akreditasyon, bir yükseköğretim kurumunun güvenilirliğini ve tanınmasını sağlayan, o programın belirli standartlara sahip olduğunu belgeleyen bir sertifikadır. Öğrencilerimiz, İİBF'nin aldığı bu akreditasyon sayesinde dünya genelinde daha kolay iş bulup çalışabilecekler.

usak-universitesi-rektoru-ekrem-savas-usakolay

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizdeki program akreditasyonu başvurusu yapan bölümlerimizin özverili çalışmaları karşılığını buldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Üniversitemizdeki diğer bölüm ve programlarımızda da akreditasyon süreçleri devam ediyor. Onların da en kısa sürede akredite olacaklarına inanıyorum. Kalite, son noktası olan bir hedef değil, hiç bitmeyecek bir süreçtir.

Bu bilinçle Uşak Üniversitesi olarak temel amacımız; tüm birimlerde kaliteyi yakalayarak, eğitimin niteliğini en üst seviyeye çıkarmaktır." dedi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Taş ise akreditasyon sürecinde emeği geçen tüm fakülte öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Editör: Öyküm Yavuz