Uşak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 24 Nisan Çarşamba günü Uşak Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda 10 gün (80 saat) sürecek Besi Sığırı Yetiştiriciliği kursu başlatacak.

Uşak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımla kurs hakkında detaylı bilgiler verildi.

İşte kursa katılmak isteyen yetiştiricileri ilgilendiren bilgiler:

“Besi Sığırı Yetiştiriciliği kursuna katılmak isteyen üreticilerimiz, 22 Nisan Pazartesi günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze dilekçe ile başvurabilir. ​

Açılacak kursta, kursiyerlere kurs süresince besi sığırcılığında işletmelerin planlanması, hayvan seçimi yapma, sürü yönetimi, sağlıklı ve kaliteli kırmızı et üretmek, hayvan hastalıklarıyla mücadele, hayvan refahı, besi sığırlarının sağlıklı beslenmesi bilgi ve becerisi kazandırılacak.

Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler küçükbaş, büyükbaş tarım işletmelerinde iş bulabilirler. Kursta kursiyerlere yem bitkileri yetiştirme, besi sığırları işletmesinin planlanması, besi sığırcılığı mekanizasyonu, besi sığırlarının beslenmesi, besi sığırcılığında sürü yönetimi, besi sığırlarında sağlıklı ve kaliteli kırmızı et üretimi, besi sığırlarında hastalıkla ve zararlılarla mücadele konularında eğitim verilecektir” denildi.

Editör: Öyküm Yavuz