Uşak Belediyesi, Şekerevleri Pazaryeri'nde gerçekleştirdiği iyileştirme çalışmalarında sona gelindi.Üstü kapatılan ve zemini asfalta dönüştürülen pazaryeri, yaklaşık 1 hafta içinde tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Şekerevleri Pazar Yeri'nde gerçekleştirilen iyileştirme çalışmaları kapsamında, çelik konstrüksiyon üzerine asma germe membran sistemi uygulandı. Bu sayede esnaf ve vatandaşlar, olumsuz hava koşullarından etkilenmeden alışveriş yapabilecekler. Diğer tarafdan pazaryerinin üstünü kapatma çalışmalarının sona erdiğini söyledi. Ayrıca zemin asfaltla kaplanarak daha kullanışlı bir alan haline getirildi.

Yaklaşık 1 haftalık süre içinde tamamlanması planlanan Şekerevleri Pazaryeri, pazarcıların ve mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, çalışmaları yakından takip ederek, mahalle sakinlerine verilen sözleri yerine getimenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Ayrıca, mahalledeki spor kompleksinin yakın zamanda açılışını gerçekleştireceklerini ve pazaryerinin üstünü kapatma çalışmalarının sona erdiğini söyledi.

Başkan Çakın, "Yağmurdan, çamurdan ve güneşten etkilenmeden alışveriş yapabileceğiniz yeni pazar yerimizi yakın bir zamanda tamamlamış olacağız. Mahallemize ve şehrimize hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Hava Kavlak