Pandemi döneminde başlayan ekonomik olumsuzluklar salgın kontrol altına alınalı çok zaman olmasına rağmen gözlenmeye devam ediyor. Yüksek enflasyon problemini ortaya çıkaran pandeminin ardından Rusya- Ukrayna savaşının başlaması, tedarik alanlarında sıkıntılar çıkması, merkez bankalarının faiz kararları ve son olarak da henüz başlamış olan İsrail- Hamas çatışmaları, ekonomi piyasalarını hareketlendirdi.

Uzun bir süredir yükselişte olan döviz kurları ve altın fiyatları, hesaplamaları kendilerine bağlı olarak yapılan hizmet başlıklarının ve ürünlerin fiyatlarını rekor seviyeye yükseltti. Bu durum toplumun her kesimi için ciddi bir ekonomik probleme yol açarken bu süreçte özellikle gıda ürünlerinin fiyatlarında yaşanan değişimler tüketicileri şaşkına çevirdi. Süt ürünlerinden et ürünlerine tüm gruplarda arka arkaya fiyat değişikliklerine rastlanırken ayçiçek yağı fiyatları rekor seviyelere yükselerek tepki çekti.

Her mutfağın ve yeme- içme sektöründe hizmet veren her işletmenin başlıca ihtiyaçları arasında yer alan ayçiçek yağı ürünleri, son dönemlerde ciddi fiyat artışları ile gündemden düşmemeye başladı. Artan fiyatlar tüketicileri farklı alternatif arayışına sürüklerken Migros’tan yüzleri güldüren bir haber geldi. Zincir market, bazı ayçiçek yağı ürünlerinde ciddi fiyat değişikliklerine imza atmış olduğunu duyurdu.

MİGROS’TAN AYÇİÇEK YAĞI İNDİRİMİ MÜJDESİ

Zincir market sektöründe rekabet ortamı iyiden iyiye kızışırken müşteri potansiyelini kaybetmek istemeyen marketlerden biri de Migros olarak öne çıktı. Zincir market haftalık indirim kampanyaları ile tüketicilerin dikkatlerini çekmeye çalışırken son olarak ayçiçek yağı indirimi ile gündeme geldi. Bünyesinde satışa sunmuş olduğu bazı ayçiçek ürünlerinde fiyat değişikliğine gitmiş olduğunu belirten zincir market, ilgili ürünlere Uşak’ta bulunan mağazaları aracılığı ile de erişim sağlanabileceğini ifade etti.

İNDİRİMLİ ÜRÜNLERİ SIRALADI

Uşak’ta ve diğer illerde geçerli olan indirimli Migros ayçiçek yağı ürünleri şu şekilde:

- Ayçiçek yağı Abalı L: 39,90 TL

- Ayçiçek yağı Orkide L: 39,90 TL

- Ayçiçek yağı 5 L Yudum: 189,90 TL

- Ayçiçek yağı 5 L Migros: 149,90 TL