Türkiye'de kamu sektöründe önemli değişikliklere yol açacak olan atama kararları, bugünkü Resmi Gazete'nin son sayısında yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı gibi önemli kamu kurumları, çeşitli pozisyonlara yapılan atamalarla yeniden şekillendi.


Uşak Tarım ve Orman İl Müdürü görevine ise Serkan Bilir atandı. Rize Pazar ve Ardeşen'de  İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüğünde görevde bulunan Serkan Bilir, bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine atandı.

Serkan Bilir Kimdir?

Serkan Bilir, 1979 yılında Rize merkezinde doğmuş bir kişidir. İlkokulu, ortaokulu ve lisesini Rize merkezinde tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden 2003 yılında mezun olmuştur. 2004 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra, 2005 yılında Rize Pazar İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görev almıştır.

4 Ağustos 2020 tarihinde Rize Valisi Kemal Çeber'in onayıyla, Ardeşen İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak atanmıştır.

2023 yılı Eylül ayında ise Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne Müdür olarak atanmıştır.

Serkan Bilir'in profesyonel geçmişi ve kamu hizmetindeki deneyimi, tarım ve hayvancılık alanındaki uzmanlığına dayanmaktadır. Kendisi, Rize ilinin tarım sektörünün gelişimine katkı sağlamış bir uzmandır.

Editör: Öyküm Yavuz