Buna göre Uşak Belediyesi’nde çalışan memurlar 1 Nisan itibariyle geçerli olmak üzere her ay maaşlarına ek olarak brüt 8500 lira ek ödeme alacak.

Amaç Gelir Dengesini Sağlamak

Başkanlık makamında yapılan imza törenine Başkan Yalım’ın yanı sıra yetkili sendika Tüm Yerel Sen Uşak İl Başkanı Kenan Kara, Tüm Yerel-Sen Uşak Belediye Temsilcisi Gökhan Teper, Başkan Yardımcıları Mehmet Akif Şanlı, Reyhan Aydın ve Serap Saruhan katıldı.

Törende konuşan Başkan Yalım; Uşak Belediyesi’nde görev yapan kadrolu işçi ve memurlar arasındaki gelir dengesizliğini gidermek adına sosyal denge primi ödemeye karar verdiklerini ifade etti. Başkan Yalım, “Çalışanlarımız arasındaki gelir dengesini sağlamak adına ek bir bütçe oluşturuldu, bundan böyle memur arkadaşlarımıza aylık 8500 TL brüt sosyal denge primi ödeme desteği sunacağız. Bütün çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun” dedi.

Usak Belediye Memur Zammı 1

Başkan Yalım; “Çalışanını Düşünen Bir Belediyeyiz”

Çalışanlarını düşünen bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Yalım; ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve bu yüksek enflasyon ortamında artan giderlerin verdiği zararın azalması adına bu imzayı attıklarını kaydetti. Memurlara hitaben konuşan Yalım; “Biz bu özverili işlemi gerçekleştiriyorken çok değerli memur arkadaşlarımızın da aynı özveriyle çalışacağına eminim. Uşak merkezde yaşayan yaklaşık 250 bin vatandaşımız adına ben de onlardan bunu talep ediyorum. İnşallah bundan sonra tüm personelimizle birlikte hareket ederek Uşak Belediyesi’ni sağlam ayaklar üzerine oturtacağız ve kentimiz ve vatandaşlarımız için en güzel hizmetleri üreteceğiz” dedi.

AKTİF HİZMETLERLE DOLU BİR DÖNEM BAŞLADI

Bundan böyle borcundan dolayı araçları satılan bir belediye değil, borcu olmayan bir belediye yaratacaklarının altını çizen Başkan Yalım; “Yeni dönemde borcundan dolayı hizmet veremeyen, hareket edemeyen değil; tam tersi hem borcunu ödeyen hem de güçlü yatırımlar yapan bir belediye olacağız. Her şeyden önemlisi de, çalışanlarının hakkını veren bir belediye olarak personelimizle de el ele vererek kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben Uşak Belediye Başkanı olarak kendim ve tüm ekibim adına attığımız bu imzanın çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum ve hepsine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Uşak Belediyesi’nde çalışan tüm memur ve sözleşmeli personeli kapsayan protokol sayesinde; çalışanlar 1 yıl süreyle yüzde 120 üzerinden sosyal denge tazminatı alacak.

Editör: Öyküm Yavuz