Bu yıl beşincisi düzenlenen etkinlik, uluslararası akademik, idari ve öğrenci değişim programlarıyla ilgili anlaşmaların yapıldığı, bilgi ve deneyim paylaşımlarının gerçekleştirildiği ve ülkenin ve Uşak'ın tarihi ile kültürel değerlerini tanıtan etkinlikler ve gezilerin düzenlendiği beş günlük bir etkinlik dizisiydi.

Usak Universitesi Ulusarasi Toplanti

21 ülkeden 38 üniversiteden akademik ve idari personelin katıldığı Uluslararası Hafta'nın ilk gününde konuklar, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde 'Uluslararası Öğrenci Buluşması' gerçekleştirildi. Bu etkinlikte, Uşak Üniversitesi'nde eğitim alan uluslararası öğrenciler kendi kültürlerini tanıtan stantlar açtılar ve uluslararası konuklar bu stantları gezip bilgi aldılar.

Usak Universitesi Ulusarasi Toplanti 6

Kültür Tanıtım stantlarının gezilmesinin ardından Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi büyük salonunda Uluslararası Öğrenci Topluluklarının gösterileri gerçekleşti.

Usak Universitesi Ulusarasi Toplanti 5

Bu renkli etkinlikler, 5. Uluslararası Hafta konukları tarafından ilgiyle karşılandı. Ayrıca, ilk gün uluslararası konuklar fakülte ve meslek yüksekokullarını ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Usak Universitesi Ulusarasi Toplanti 7Usak Universitesi Ulusarasi Toplanti 2Usak Universitesi Ulusarasi Toplanti 3

Muhabir: Serkan Karayol