Şirketten yapılan açıklamaya göre, belirlediği hedef kitleleri enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Uludağ Elektrik, proje kapsamında enerjinin önemi ve hane içi elektrikli cihaz kullanımı hakkında bilgilendirme yapıyor.

Enerji Danışmanım Projesi kapsamında oluşturulan Enerji Danışmanı Timi, ziyaret sırasında elektrikli aletlerin, aydınlatmaların, ısıtma ve soğutma sistemlerinin enerji tüketimleri ve bu cihazların doğru kullanımı konusunda bilgilendirme yaparken enerji tüketiminin ve fatura tutarının azaltılması ile tasarruf ve verimlilik konularında tavsiyelerde bulunuyor. Söz konusu tavsiyeler doğrultusunda faturalarda yüzde 20’ye varan tasarruf sağlanması amaçlanıyor.

Tüketiciler, şirketin Enerji Danışmanım sayfasına 'www.uludagelektrik.com.tr' adresi üzerinden de ulaşabiliyor. Evlerinde kullandıkları cihazları adet, cihaz gücü, haftalık kullanım süresi ve sayısını kendi kullanım alışkanlıklarına göre belirlediklerinde, oluşacak enerji tüketimini kilovatsaat (kWh) cinsinden hesaplayabiliyor ve faturalarına etki edecek tutarı görebiliyorlar. Ayrıca, buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların ve televizyon gibi elektronik eşyaların enerji tasarrufunun nasıl yapılacağı gibi konular hakkında detaylı bilgiye de ulaşabiliyorlar.