Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni emeklilik yatırım fonu olan "Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu" sektörde katılım teması ile bu perspektifte yatırım yapma imkanı sunan ilk emeklilik yatırım fonu olarak yatırımcılara sunuluyor.

"Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu" ile faiz hassasiyeti olan katılımcılar, uluslararası katılım finans prensiplerine uygun birçok şirketin hisseleriyle birikimlerine değer katma imkanı yakalayabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, bu fonun, yabancı hisse senetlerine de yatırım imkanı tanıyan ilk faizsiz karma fon özelliği taşıdığının altını çizdi.

Çakmak, "Faiz hassasiyeti olan müşterilerimiz bu fon aracılığıyla kamu ve özel sektör kira sertifikalarına ek olarak altın ve yerli/yabancı hisse senetlerine eş zamanlı yatırım yapabilecek. Fonumuz, sektördeki hem ilk katılım karma hem de yabancı hisse senedi de içeren ilk faizsiz fon olma özelliğiyle, mevcut emeklilik yatırım fonlarından ayrışıyor." ifadelerini kullandı.