Aydın, basın açıklamasında Haziran ayı enflasyonunun %1,64, altı aylık enflasyonun ise %24,7 olarak açıklandığını belirtti ve bu rakamların gerçeği yansıtmadığını savundu.

Aydın, "Bu rakamlar çarşının pazarın gerçeği değil, ekonomi yönetiminin siparişi üzerine ayarlanmış verilerdir," dedi. Emekli, dul ve yetim aylıklarına yapılacak zammın %24,7 enflasyon üzerinden hesaplanacağını, memur emeklilerine ise %19,3 zam yapılacağını belirten Aydın, kök aylıkları 8.000 liraya kadar olan ve 10.000 liraya tamamlanan emeklilerin bir kuruş bile zam almadan 10.000 lira almaya devam edeceklerini ifade etti.

Aydın, açıklamasının devamında iktidarın sınıfsal tercihlerini yaptığını ve ekonomik yangının tüm faturasını emekçilere ve emeklilere kestiğini vurguladı.

Büyük sermayenin ve dolar milyarderlerinin kârlarının katlanarak arttığını, onlara vergi afları, teşvikler ve garantili ödemelerin devam ettiğini belirtti. Son olarak, Aydın, "Bilinmelidir ki bu zulme teslim olmayacağız; ülkemize, onurumuza, emeğimize, çocuklarımıza ve torunlarımıza sahip çıkacağız. 'Birlikte üreten, hakça bölüşen Türkiye' idealimize ulaşmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz," diyerek mücadele çağrısında bulundu.

Hüseyin Aydın'ın açıklamaları, emekli ve emekçi kesimlerin yaşadığı ekonomik zorlukların daha da görünür hale geldiği bir dönemde geniş yankı uyandırdı.

Editör: Ozan Yavuz