Trabzon'un Yomra ilçesinde yeni bir yönetim dönemi başlıyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Muş Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak, Trabzon Yomra Kaymakamı olarak atandı. Ocak'ın bu yeni görevi, ilçenin idari yapısında önemli değişikliklerin habercisi olabilir. İşte Trabzon Yomra Kaymakamı Oğuzhan Ocak'ın kariyeri ve atanma sürecine dair detaylar...

Oğuzhan Ocak Kimdir?

Oğuzhan Ocak, 1988 yılında Ordu'nun Ünye ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini memleketi Ünye'de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılında başladığı kamu görevine Maliye Bakanlığı'nda Gelir Uzmanı olarak adım atan Ocak, ardından Sosyal Güvenlik Kurumu'nda Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak görev yaptı. 2015 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine geçiş yaptı ve bu süreçte Ankara'nın Haymana ve Kırıkkale'nin Bahşili ilçelerinde kaymakam refikliği görevlerini üstlendi. Daha sonra Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde kaymakam vekilliği görevini başarıyla yürüttü.

Yabancı dil eğitimini İngiltere'de Sheffield Üniversitesi'nde tamamlayan Ocak, 2017-2019 yılları arasında Bayat Kaymakamlığı, 2019-2021 yılları arasında ise Yedisu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra Muş İli Korkut İlçesi Kaymakamı olarak atanmasıyla Muş Bulanık Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 11 Temmuz 2022 tarihinde yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Muş Bulanık'a atanmış, 1 Temmuz 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ise Trabzon Yomra Kaymakamlığı'na atanmıştır. Oğuzhan Ocak, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi