Bir buz küpü cilt üzerine uygulandığında yağ üretimini azaltarak sivilce ve akne oluşumunu önlüyor. Yüzdeki şişkinlikleri yok ediyor, ciltteki koyu lekeleri azaltıyor. Cilt tonunu eşitlemeyi sağlayan buz küpü kan dolaşımını arttırırken cilt üzerindeki matlığı gideriyor. Daha canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü için tavsiye edilen bu ucuz yöntem kozmetik malzeme israfının önüne geçerek bıçak altına yatmaya son veriyor.

KURU TEMİZLEME MASRAFINA SON VERİN!

Cilde sunduğu faydalar kadar günlük hayatta kullanıldığında bütçeyi destekleyecek farklı tasarruf yöntemleri de bulunuyor. Halı ya da kıyafet üzerine yapışmış bir sakızı çıkarmak için pratik bir yöntem olarak kullanılabiliyor. Kıyafete yapışmış inatçı sakızın üzerine bir buz küpü ile baskı yapmak ve soğuduktan sonra buzu bir süre daha bekletmeye devam etmek yetiyor. Ardından bölgedeki sakız hafifçe kazınarak kuru temizlemeye vermeye gerek kalmadan ilk günkü haline dönüyor.

YENİ HALILARA PARA VERMEYİN!

Yıllardır kullanılan halıların üzerinde oluşan deformasyondan kaynaklı olarak beliren ezikler eski ve çukur bir görüntüye sebep olabiliyor. Bir buz küpü bu deforme olmuş alan üzerine bırakıldığında yepyeni bir halı görüntüsü sunuyor.

BİTKİ SULAMA BÜTÇENİZİ GÖZDEN GEÇİRİN!

Bitkileri sulamak için kullanılan musluk suyunu israf etme derdi sona eriyor. Toprağın üzerine birkaç buz küpü bırakıldıktan sonra doğru zamanda bitkinin köklerini suya kavuşturuyor. Hem zamandan hem paradan tasarruf sağlatan bu yöntem toprağın nefes almasını sağlarken nem oranını da artırıyor.

KOZMETİK ÜRÜNLERİNE TONLARCA PARA ÖDEMEYİN!

Sabahları uyanıldığında oluşan göz altı morlukları sadece bir küp buz ile sona eriyor. Kozmetik mağazalarında satış yapılan yüksek maliyetli kapatıcı ürünleri satın almaya artık gerek kalmayacak. Temiz bir beze sarılan buz küpü gözaltında kısa süre bekletildikten sonra cilt hücrelerindeki hareketlenme ile oluşan koyu morluklar dakikalar içerisinde ortadan kaybolacak. Cildin daha sıkı ve kırışıksız hale gelmesi için günde bir kez buz presi uygulamak yeterli görülüyor.