Doğru ve düzenli beslenme adımları ile vücudunuzun sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli ve güzel uyku, egzersiz ve en önemlisi düzenli ve doğru beslenme yöntemleri ile sağlıklı ve uzun bir ömrün kapısını açabilirsiniz. Bunun için doğru besinleri, doğru şekillerde ve doğru miktarlarda tüketmek gerekiyor. Sağlığa faydalı besinler dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olan kurutulmuş meyveler de birçok fayda sağlıyor.

Kurutulmuş meyveler, aynı zamanda kuruyemiş olarak tüketilebiliyor. Zengin besin içerikleri ile vücuda birçok faydası olan kuru meyveler, yararları ve lezzetleri ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda birer enerji kaynağı olarak tüketilen kuru meyveler, yüksek besin değerleri sayesinde birçok fayda sağlıyor. Kuru meyveleri tüketmenin bir başka yolu daha bulunuyor. Kuru meyveleri bir gece önceden ıslatıp tükettiğinizde vücuda sayısız ve mucizevi faydalar sağlıyor. İşte detaylar…

KURUYEMİŞ VE KURU MEYVELERİN FAYDALARI

Kuru meyveler ve kuruyemişler, vücuda birçok fayda sağlıyor. Bu besinlerden biri olan bademler de oldukça besleyicidir. Hafızaya faydalı olan bademler, aynı zamanda zeka gelişimine de katkı sağlıyor. Diğer yandan hurmalar da kan şekerinin düzenlenmesini sağlıyor ve vücuda enerji veriyor.

Kuru meyveler arasında yer alan kuru üzümler ile kuruyemiş olan kaju ise birbirine zıt türlerdir. Kuru üzümler, tatlı ve serinletici etkiye sahiptir. Aynı zamanda kuru üzümlerin cilt sağlığını beslediği de biliniyor. Diğer yandan kaju ise daha ağır ve vücudu ısıtıcı bir özelliğe sahiptir. Kaju da enerji verir ve besin değerleri ile bağışıklık sistemini güçlendirir.

1 GECE ÖNCE ISLATIP TÜKETİN

Kuru meyveleri bir gece önceden ıslatıp tükettiğinizde ise vücuda, birçok fayda sağlar. Bu sayede sindirimi daha kolay hale gelen kuru meyveler, ağırlığı azaltır ve sindirim sistemine fayda sağlar. Gün içinde atıştırmalık olarak tüketeceğiniz kuru meyveler, bu sayede vücudunuza daha fazla fayda sağlayabilir.

Kaynak: hava aksu