Bursa'nın Harmancık ilçesine yeni atanan Kaymakam Vekili Sevde Nur Mantı, kariyeri ve yeni göreviyle ilgi odağı haline geldi. 1977 yılında Artvin'in Ardanuç ilçesinde doğan Mantı, eğitim ve mesleki hayatında başarılı adımlar atmış bir isim olarak dikkat çekiyor. Yeni göreviyle ilçenin idari yapısına ve sosyal hayatına yapacağı katkılar merakla beklenirken, Sevde Nur Mantı'nın biyografisi ve profesyonel geçmişi, kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor.

Sevde Nur Mantı Kimdir?

Bursa'nın Harmancık ilçesine atanan Sevde Nur Mantı, kariyeri ve yeni göreviyle merak konusu oldu. 1977 yılında Artvin'in Ardanuç ilçesinde doğan Mantı, eğitim hayatına Bandırma Anadolu Öğretmen Lisesi'nde başladı ve buradan mezun oldu. Daha sonra Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Mantı, 2022 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı Sınavı'nı kazanarak mülki idare amiri olma yolunda adım attı.

Kariyerinde önemli adımlar atan Mantı, Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak eğitim sürecini tamamladıktan sonra Şanlıurfa Valiliği'nde il merkezi stajını gerçekleştirdi. Ardından Kahramanmaraş Pazarcık ve Ankara Yenimahalle'de Refiklik stajını tamamlayarak tecrübe kazandı. Son olarak, 6 Mayıs 2024 tarihinde Bursa'nın Harmancık ilçesinde Kaymakam Vekili olarak göreve başladı. Sevde Nur Mantı'nın, Harmancık ilçesindeki yeni göreviyle birlikte, bölgedeki idari ve sosyal hayata yapacağı katkılar ve ilçenin gelişimi konusundaki çalışmaları merakla bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi