Bingöl kökenli bir gazeteci ve yazar olarak Türkiye'nin gündemine damgasını vuran Şahsuvar, Akit TV'nin Derin Kutu programının moderatörlüğünü üstlenerek izleyicilerle buluşuyor.

AK Parti'den 27. Dönem İstanbul Milletvekili Adayı olarak da siyaset sahnesinde aktif rol alan Şahsuvar, medya ile iş dünyasını başarıyla birleştirerek adından sıkça söz ettiriyor.

Özel hayatı ve yaşam tarzıyla da merak konusu olan Sabri Şahsuvar, Türk medya sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak kariyerine devam ediyor.

Bu makalede, Sabri Şahsuvar'ın hayatına, iş dünyasındaki etkileyici yükselişine ve medya kariyerine dair önemli detayları inceleyeceğiz.

Sabri Şahsuvar Kimdir?

T1972 yılında Bingöl’de doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Bingöl’de tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul’a geldi ve genç yaşta iş hayatına atılmıştır.

Beraberinde lise öğrenimimi de tamamlayarak üniversitede Ekonomi ve Finans Hukuku programından mezun olmuştur.

1995-2009 yılları arasında İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde yönetici konumunda görev almıştır.

2014 yılında Yeni Akit Gazetesi’nde köşe yazarlığına başlamış ve Akit TV’de program moderatörlüğü işimi halen sürdürmektedir.

AK Parti bünyesinde birçok komisyon başkanlığı görevlerinde bulunan Şansuvar, 2014 yılında Doğu ve Güneydoğu bünyesindeki illerde analizlerde bulunarak Çözüm Süreci raportörlüğü yaptı.

Kültürlü Gençlik, ASSAM (Adaleti Savunanlar ve Stratejik Araştırmalar Merkezi), Ataşehir Birlik Platformu dâhil olmak üzere birçok STK’da başkanlık, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

2001-2004 yılları arasında AK Parti Kurucu Sarıgazi Belde Başkanı görevinde bulundu.

2014 yılında AK Parti Diyarbakır SKM koordinatörlüğü yapmış ve 2018 Genel seçimlerinde Ak Parti Birinci Bölge Milletvekili adayı olmuştur.

Şahsuvar evli ve dört çocuk babasıdır.