Uşak Üniversitesi, 2020 yılından bu yana Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü ile yürüttüğü önemli bir projeyi sürdürüyor. Bu proje, 'Yazlık-Kışlık Dağıtıcı Personel Kıyafet Tasarımı ve Şartname Yazımı Projesi' olarak adlandırılıyor ve Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 2023 yılında da devam ettiriliyor.

DTS Tasarım Merkezi Müdürü Doç. Dr. Eren Öner, PTT Yazlık ve Kışlık Dağıtıcı Personel kıyafetlerinin toplam 18 üründen oluştuğunu açıkladı. Bu ürünler, hedef kitlenin beklentileri ve kullanıcı görüşleri doğrultusunda tasarlandı. Projede tasarımcılar ve mühendisler iş birliği yaparak, ürünlerin teknik özelliklerini geliştirdi. Şartnameye, kullanım kolaylığı, dayanıklılık ve renk uyumu gibi teknik detaylar da eklenerek tasarımın kalitesi artırıldı. Kumaşın özellikleri, dokusu ve dayanıklılığı tasarımın temel unsurları arasında yer aldı.

DTS Tasarım Merkezi, PTT personelinin çalışma koşullarına uygun kıyafetler tasarlarken, bu kıyafetlerin üzerinde "Uşak Üniversitesi tarafından tasarlanmıştır." logosu bulunuyor.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, DTS Tasarım Merkezi'nin ülkenin önemli kamu kurumlarının kıyafetlerini tasarladığını belirtti. Ayrıca, merkezin ulusal ve uluslararası kuruluşlarla iş birliği yaptığını ve birçok tasarım projesine imza attığını vurguladı. Savaş, geri dönüşüm ipliklerinin kullanımını teşvik ederek çevre dostu tasarımlar yaptıklarını ve yerli üretimi desteklediklerini de ekledi.