Kocaeli Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde uzun yıllar öğretim üyeliği yapmış olan Prof. Dr. Vehbi Başer, kanserle verdiği mücadeleyi kaybederek hayatını kaybetti. Akademik camiada büyük saygı ve sevgi kazanan Başer'in vefatı, üniversite personeli ve öğrencileri arasında derin bir üzüntüyle karşılandı.

Prof. Dr. Vehbi Başer Kimdir?

1961 yılında Eskişehir'de doğan Prof. Dr. Vehbi Başer, lisans eğitimini tamamladıktan sonra akademik kariyerine Hacettepe Üniversitesi'nde başladı. Uygulamalı Sosyoloji alanında doktorasını tamamlayan Başer, çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yaparak akademik alandaki deneyimini genişletti. Kocaeli Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Başer, aynı zamanda ulusal düzeyde çeşitli şuralarda ve kurumlarda aktif rol aldı.

Vefatıyla büyük bir boşluk bırakan Prof. Dr. Vehbi Başer, kanser tedavisi gördüğü Üsküdar Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Uzun süredir hastalıkla mücadele eden Başer'in ölümü, akademik camiada derin bir üzüntüyle karşılandı. Sevilen ve saygı duyulan öğretim üyesi, yaptığı katkılar ve akademik başarılarıyla anılmaya devam edecek. Kocaeli Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden Prof. Dr. Vehbi Başer'in vefatı, akademik camiada büyük bir kayıp olarak değerlendirilirken, meslektaşları ve öğrencileri tarafından derin bir üzüntüyle karşılandı.

Editör: Haber Merkezi