Sağlık alanında önemli başarılar elde etmiş bir isim olan Oytun Erbaş, bilim dünyasında adından sıkça söz ettiriyor. İzmir'de doğan ve eğitim hayatına burada başlayan Erbaş, kariyerinde önemli bir yere sahip olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olarak biliniyor. AR-GE çalışmalarında uzmanlaşması ve akademik başarılarıyla dikkat çeken Erbaş'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu.

Oytun Erbaş Kimdir?

İzmir'de 15 Kasım 1978'de doğan Oytun Erbaş, eğitim hayatına İzmir'de başladı. Ödemiş İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu'nun ardından lise eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2001 yılında dönem ikincisi olarak lisans eğitimini tamamladı. AR-GE alanında uzmanlaşan Erbaş, sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji gibi alanlarda da çalışmalar yürüttü.

Ege Üniversitesi'nde Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim Dalları'nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştıktan sonra AR-GE çalışmalarına odaklandı. Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaletinde yer alan "Experimental Medicine" ve Gebze-Kocaeli & Tübitak Teknoloji Geliştirme bölgesindeki "Deneysel Tıp" İlaç ARGE Laboratuvarlarının kurucusu olarak adını duyurdu.

İstanbul Bilim Üniversitesi'nde Doçent unvanına sahip olan Erbaş, aynı zamanda Florence Nightingale İstanbul Hastaneleri AR-GE koordinatörlüğü görevini üstleniyor. İngilizce bilgisini etkin bir şekilde kullanarak birçok uluslararası yayına katkı sağlamış ve yayın editörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Fizyoloji alanında yaklaşık 100'den fazla bilimsel makalesi bulunan Oytun Erbaş, Türkiye Üniversiteleri Sınavı (TUS) sınavında 7 defa derece yapmıştır. Bu başarılarla birlikte, Erbaş'ın sağlık alanındaki bilimsel ve akademik katkıları takdirle karşılanmaktadır. Oytun Erbaş, AR-GE alanında sağladığı başarılar ve bilimsel katkılarıyla, Türkiye'nin sağlık ve bilim dünyasındaki önemli isimlerinden biri olarak tanınıyor.

Editör: Haber Merkezi