Otomotiv sektöründe son yıllarda başlayan dönüşüm, tüm hızıyla devam ediyor. Petrol bazlı yakıtlardan elektrikli otomobillere geçiş süreci devam ederken, önde gelen otomobil markaları da birer birer elektrikli otomobillerini üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda birçok markadan kritik adım gelmişti ve Opel de elektrikli modeller üzerinde yeni adımlar atmıştı. Opel, tamamen elektrikli versiyonlarını çıkardığı Mokka ve Corsa modellerinin ardından Astra’nın da tamamen elektrikli versiyonu için düğmeye bastı.

Bilindiği üzere Stellantis bünyesinde yer alan otomotiv markaları son dönemlerde, başta Avrupa pazarında olmak üzere elektrikli otomobillere yöneliyor. Araç sahibi olmak isteyenlerin ve otomobil tutkunlarının da elektrikli otomobillere yoğun ilgi göstermesiyle birlikte bu alanda atılan adımlar da daha kapsamlı hale geliyor. Daha çevreci olarak dikkat çeken elektrikli otomobiller alanında güçlü adımlar atan Opel, Yeni Astra modelinde de tamamen elektrikli versiyonuna hazırlanıyor. Peki Yeni Opel Astra Türkiye’de ne kadar olacak? İşte detaylar…

YENİ OPEL ASTRA ELEKTRİK FİYATI

Opel, Türkiye’de Mokka Elektrik ve Corsa Elektrik modelleriyle elektrikli otomobil pazarına adımını atmıştı. Marka şimdi de Astra modeliyle bu alanda ilerleyecek. Haziran ayı itibariyle Opel, ön sipariş üzerinden 75 bin liralık kapora ile ön siparişleri almaya başladığı modelinin fiyatını belirledi.

Opel’in Yeni Astra modeli, EnSonHaber’in haberine göre Türkiye’de 1 milyon 599 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor ve araç, tek donanım paketiyle satılıyor. Opel çatısı altında yer alan Stellantis, Astra Elektrik modeli için Türkiye’yi “öncelikli pazar” ilan etmişti.

YENİ OPEL ASTRA ELEKTRİK TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yeni Opel Astra Elektrik, 115 kW/156 HP güç ve 270 Nm tork gücünde motora sahip. Hızlı kalkış olanağı sunan model ayrıca maksimum 170 km/s hıza sahip ve modelin 0-100 km/s hızlanma süresi de 9,2 saniye. Ayrıca sürücüler bu modelde Eko, Normal ve Spor modlardan birini seçerek sürüş deneyimi yaşayabilir. Araç ayrıca 418 km’ye kadar elektrikli sürüş menzili sunuyor ve 100 km’de yalnızca 14,8 kWsa elektrik tüketiyor.

Kaynak: haber merkezi