Uzun yıllar boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çeşitli kademelerinde hizmet veren ve Aydın'da Müftülük görevini başarıyla sürdüren Kocaoğul'un ölüm haberi, dini hizmetlerin koordinasyonundan sorumlu olduğu dönemde etkili ve örnek bir liderlik sergilediği için taziyeleri çekiyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın taziye mesajıyla da onurlandırılan Ömer Kocaoğul'un anıları, Aydın halkı ve Diyanet camiasında uzun süre yaşayacak gibi görünüyor.

Ömer Kocaoğul Kimdir?

Aydın İl Müftülüğü görevini 2011 ile 2018 yılları arasında başarıyla üstlenen Ömer Kocaoğul, hayata gözlerini yumdu. Uzun yıllar Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Kocaoğul, Aydın İl Müftülüğü süresince yürüttüğü hizmetleriyle tanınmıştı. Müftü Kocaoğul'un vefat haberi Aydınlıları derin bir üzüntüye boğarken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, taziye mesajında bulunarak rahmet dileklerini iletti.

Hizmet Dolu Bir Müftülük Dönemi: Aydın'a Veda

Aydın İl Müftülüğü görevini başarıyla yerine getiren Ömer Kocaoğul, il genelindeki cami ve dini hizmetlerin koordinasyonundan sorumlu olarak görev almıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çeşitli kademelerinde de görev yapmış olan Kocaoğul'un vefatı, din görevlileri camiasında büyük bir kayıp olarak değerlendiriliyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın ifadesiyle, Kocaoğul'un hizmetleri ve etkisi uzun yıllar hafızalarda kalacak gibi görünüyor.

Diyanet İşleri Başkanı'ndan Taziye Mesajı

Müftü Kocaoğul'un vefatı üzerine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, taziye mesajı yayımlayarak, "Başkanlığımızın çeşitli kademelerinde görev yapmış olan emekli İl Müftümüz Ömer Kocaoğul hocamızın vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ömer Kocaoğul'un vefatı, Aydın'da ve Diyanet camiasında büyük bir üzüntü yaratırken, müftünün hayırlı hizmetleri ve anıları ile anılması bekleniyor.