Sezonun başlaması ile birlikte gündüz kuşağı programları da yayın akışlarında ki yerlerini aldı. Bu kapsamda şimdiye kadar pek çok cinayetin ve diğer fail- i meçhul olayların aydınlanmasına aracılık eden programlar arasında yer alan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme de izleyiciler tarafından yakın takip altına alındı.

Geçtiğimiz günlerde yeni sezonunun ilk canlı yayını ile ekranlara gelen Vazgeçme, bir cinayet konusu ile tüyleri ürpertti. Manisa’da bir ormanlık alanda cansız bedenine ulaşılmış olan İsmail Kür’ün kimler tarafından nasıl öldürülmüş olduğu araştırılmaya başlandı. Tanıklar arasında yer alan ‘Seher’ isimli kadının anlattıkları, Didem Arslan Yılmaz’ın ekibini harekete geçirdi. Ekip çalışanları Seher’in anlattıkları doğrultusunda ilgili bölgede canlandırma yaptı.

UŞAK’TAN YOLA ÇIKTILAR

29 Nisan 2023 tarihinde işlenmiş olan cinayet ile ilgili araştırmalarını sürdüren Vazgeçme ekibi, İsmail Kür’ün son görüştüğü kişiler arasında yer alan Seher isimli kadını stüdyoya, canlı yayına davet etti. O gün Kür ile Uşak’ın en işlek yerlerinden olan İsmetpaşa Mahallesi’nin ana caddesinde yemek yediklerini sonrasında da Kür’ün aracı ile yola çıktıklarını ifade eden Seher, çelişkili tavırları ile dikkat çekti. Seher’in anlattıklarından yola çıkarak Uşak’a giden ve oradan da araçları ile ilgili güzergahı takip eden Vazgeçme ekibi, milyonları ekranları başlarına kilitledi.

“Ben yalnızca yaşadıklarımı anlatıyorum” diyen Seher, Uşak’ta olduklarını ve sonrasında başka bir yere geçmediklerini belirtti. “Sadece Uşak’taydık. Allah belamı versin, elim kırılsın başka bir yere gitmedik” diyen Seher’in Vazgeçme ekibinin canlandırmasını izlerken ki uzaklara dalışları, dikkatlerden kaçmadı.

ORMANLIK ALANDA BULUNDU

Manisa’nın Selendi ilçesinde buluna ormanlık alanda cansız bedenine ulaşılan İsmail Kür’ün kim tarafından ve hangi gerekçe ile öldürülmüş olduğu merak edildi. Uşak şehir merkezinden Selendi’ye 1 saat 22 dakikada varan Vazgeçme ekibi cinayete yönelik araştırmalarını sürdürürken Seher, ‘Faruk’ isimli bir şahıstan bahsetti.

Kür’ün öldüğü gün üzerinde yüklü miktarda para bulunduğu ve Selendi’ye kadar lüks bir otomobil ile gittiği öğrenilirken Faruk isimli şahıs ile Kür’ün banka birlikte gittiklerini gösteren görüntüler de ortaya çıktı. O görüntüler karşısında oldukça şaşkın olduğunu ifade eden Seher söyledikleri ile şahsı hedef haline getirirken canlı yayına bağlanan Faruk tüm suçlamaları reddetti. Vazgeçme ekibi Uşak- Selendi arasında Faruk’u arasa da herhangi bir ize rastlamadı. 

Editör: Ozan Yavuz