Yaz sezonunun geride bırakılması ile birlikte birçok dizinin yeni sezon bölümleri yayınlanmaya başlandı. Yalı Çapkını, Kızılcık Şerbeti, Kardeşlerim ve daha pek çok sezon dizisi yeni sezonlarının ilk bölümleri ile izleyicilerini ekranları başlarına kilitlerken bu süreçte sezona dahil olan yeni diziler de gündeme bomba gibi düştü.

Eylül ayının gelmesini iple çeken pek çok televizyon izleyicisi tutkunu oldukları dizilerin yeni bölümlerini büyük bir ilgi ile takip ederken yeni diziler de arama motorlarına sık sık konu olmaya başladı. Bu kapsamda reyting sonuçları bazı yeni dizilerin eski dizileri dahi geride bıraktıklarını gözler önüne sererken Uşak halkının en çok hangi diziyi takip ettiği merak konusu oldu.

UŞAK’TA EN ÇOK İZLENEN DİZİ BELLİ OLDU

Eylül ayında kanalların yayın akışlarına dahil olan yeni projeler gerek konuları gerek ise de oyuncu kadroları ile dikkat çekerken bu süreçte Uşak halkı tarafından en çok seyredilen dizi de belli oldu. Reyting sonuçlarından alınan bilgilere göre Uşak halkı dizi tercihini Kanal D’nin iddialı yapımı Dilek Taşı’ndan yana kullandı.

DİLEK TAŞI’NIN KONUSU VE OYUNCU KADROSU

Bir dönem dizisi olarak ekranlara gelen Dilek Taşı, milyonları ekranları başlarına kilitledi. Yapımını Pastel Yapım’ın yapımcılığını ise Efe Ergül ile Yaşar İrvül’ün üstlendiği yeni dizinin yönetmen koltuğuna Altan Dönmez oturdu. Senaryosu Can Sinan tarafından kaleme alınan Dilek Taşı’nda 1980’li yılların İstanbul’unda geçen dramatik bir hikaye işlenirken dizi oyuncu kadrosu ile de yankı uyandırdı.

Hem yeni nesil oyuncuları hem de deneyimli oyuncuları bünyesinde barındıran Dilek Taşı’nın oyuncu kadrosunda yer alan isimler, izleyicileri oldukça heyecanlandırdı. Sevilen dizinin oyuncu kadrosunda yer alan bazı isimler şu şekilde:

- Hazal Subaşı, Salih Bademci, Ozan Dolunay, Elif Doğan, Perihan Savaş, Teoman Kumbaracıbaşı, Özge Özberk, Çiçek Dilligil, Afra Karagöz, Engin Yüksel, Ömer Toprak Yılmaz, Lena Naz Kalaycı.