OEDAŞ Uşak İl Müdürü Ayhan Turan, “İklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar yaparken, daha yaşanabilir ve temiz bir dünya için gönüllü çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Bu yıl ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında, OEDAŞ’ın faaliyet gösterdiği beş ilde çevre temizliği yapıldı. Gönüllü çalışanlardan oluşan OEDAŞ ekibi, Karaağaç Göleti’nde kapsamlı bir temizlik gerçekleştirdi.

Oedaş, Karaağaç Göleti’nde Çevre Temizliği Yaptı 1

- Ayhan Turan: “Çevreye hiç çöp atılmayan bir Uşak hedefliyoruz”

Etkinlik hakkında bilgi veren OEDAŞ Uşak İl Müdürü Ayhan Turan, “Çevreye duyarlı bir elektrik dağıtım şirketi olarak, iklim krizinin etkilerini azaltmak için sürdürülebilir yatırımlar yaparken, aynı zamanda daha yaşanabilir ve temiz bir dünya için gönüllü projeler gerçekleştiriyoruz. Her yıl yüzlerce fidan dikiyor ve orman, göl kenarı gibi alanlarda çevre temizliği yapıyoruz. Türkiye Çevre Haftası’nda Karaağaç Göleti çevresinde 16 poşet çöp topladık. Çevremizi temizlemekten çekinmiyoruz; bu işi gönüllü olarak yapıyoruz, ancak umudumuz hiç çöp atılmayan, tertemiz bir Uşak’ta yaşamaktır” dedi.

Oedaş, Karaağaç Göleti’nde Çevre Temizliği Yaptı 3

Turan ayrıca, özellikle yaz aylarında sıkça ziyaret edilen mesire alanlarının temiz tutulmasının, hem çevre temizliği hem de yangın riskine karşı büyük önem taşıdığını vurguladı.

Editör: Öyküm Yavuz