Özellikle 1990’lı ve 2000’li yılların başında cep telefonu furyasının öncü markası Nokia yine adından söz ettirmeyi başardı. Bir dönem dünyanın en çok kullanılan cep telefonu markası olan Nokia, yıllar içinde bu prestijini kaybetti. Akıllı telefon piyasasında silinip giden Nokia’nın cep telefonu bölümü geçtiğimiz yıllarda Microsoft’a satılmıştı.

Nokia şirketi cep telefonu üreticisi olmaktan çıkıp yeniden markalaşma yoluna gitti. Şirketin teknoloji alanında pek çok farklı parçaya ayrılmasına rağmen bir döneme damgasını vuran telefon modelleri hafızalardaki yerini koruyor. Bugün bildiğimiz haliyle Nokia markası artık faaliyette bulunmuyor.

NOKİA 3310 SOSYAL MEDYAYI SALLADI

20. yüzyılın sonlarında cep telefonu dendiğinde akla ilk gelen marka Nokia markasıydı. Bu dönemde peş peşe birçok başarılı telefon modeli üreten şirket, cep telefonu pazarını domine etmişti. Türkiye’de de çok sayıda kullanıcısı bulunan Nokia markasının en sevilen telefon modellerinden biri de 3310’du.

Tuşlu Nokia telefon denince akla ilk gelen model 3310 sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi. Nokia 3310 özellikle 90’lar ve 2000’lerin başlarında milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Finlandiya merkezli Telekom firması mobil teknolojisinin lideri konumundaydı. Nokia’nın efsane tuşlu telefon modeli 3310 eylül ayında bir yaşına daha girdi.

EFSANE NOKİA 3310 23 YAŞINDA

Sosyal medyada çok konuşulan Nokia 3310 modelinin yeni yaş günü kutlanıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu telefonun çok sayıda kullanıcısı bulunuyordu. Dayanıklılığı ve sert darbelere meydan okuması sayesinde “Takoz” diye adlandırılan Nokia 3310 bir yeni yaş gününü kutladı.

Yüksek katlı binalardan düşse bile sorunsuz bir şekilde çalışan Nokia 3310 eylül ayında 23 yaşına bastı. Tuşlu cep telefonu dünyasının unutulmazı Nokia 3310 modeli 1 Eylül 2000 yılında piyasaya sürülmüştü. Nokia 3310 artık 23 yaşında.