MHP'nin "yeni A Takımı" belirlenirken önemli bir rol üstlenen isimlerden biri olan Mustafa Kalaycı, siyasi sahnedeki deneyimi ve kamu hizmetindeki başarılarıyla dikkat çekiyor. Siyasette ve kamu yönetiminde uzun yıllar boyunca çeşitli görevler üstlenen Kalaycı, partinin stratejik karar alma süreçlerinde etkin bir rol oynamaya aday görünüyor.

Mustafa Kalaycı Kimdir?

1960 yılında Konya'nın Üçpınar köyünde doğan Mustafa Kalaycı, eğitim hayatına Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde başladı ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

Kariyerine Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu'nda Denetçilik ve Başdenetçilik görevlerini üstlenerek başlayan Kalaycı, daha sonra çeşitli önemli görevlerde bulundu. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu İbra Kurulu Üyeliği, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği gibi görevlerde bulunan Kalaycı, ayrıca Konya Milletvekili olarak da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev almış ve Plan ve Bütçe Komisyonu ile Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'nda Üye olarak görev yapmıştır.

Orta düzeyde İngilizce bilen Mustafa Kalaycı, evli ve iki çocuk babasıdır. Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası, Devlet Denetim Elemanları Derneği ve Yüksek Denetim Elemanları Derneği üyelikleri de bulunmaktadır.

Editör: Haber Merkezi