Galatasaray'ın transfer çalışmaları kapsamında gündeme bomba gibi düşen isimlerden biri Mohamed Salah oldu. Sarı-kırmızılı ekip, dünya futbolunun önemli yıldızlarından biri olan Salah'ı kadrosuna katma yolunda önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu transfer spekülasyonları futbol camiasında büyük heyecan yaratırken, Mohamed Salah'ın kariyeri ve Galatasaray ile olan ilişkisi merakla bekleniyor.

Mohamed Salah Kimdir?

Mısırlı milli futbolcu Mohamed Salah, 15 Haziran 1992 tarihinde Garibya, Mısır'da doğdu. Futbol kariyerine 2010 yılında Mısır Premier Lig takımlarından El-Mukavlun'da başladı. Basel'e transfer olan Salah, burada gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti ve Chelsea'ye transfer oldu. İngiliz ekibindeki dönemi istediği gibi geçmeyen Salah, daha sonra İtalya Serie A ekiplerinden Fiorentina ve Roma'ya kiralandı. Roma'da gösterdiği başarılı performansla Liverpool'un dikkatini çeken Salah, 2017'de 36.9 milyon sterlin karşılığında Premier Lig ekibine transfer oldu.

Galatasaray'ın Mohamed Salah'a olan ilgisi, transfer sezonunun en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, sarı-kırmızılı ekibin Salah'ı kadrolarına katmak için ciddi bir çaba sarf ettiği biliniyor. Bu transferin gerçekleşmesi halinde Galatasaray, dünya çapında tanınan bir yıldızı kadrosuna katmış olacak. Futbolseverler ise bu gelişmeleri heyecanla bekliyor.

Editör: Haber Merkezi