Memleket Partisi'nin Ankara'daki adayı olarak belirlediği Burak Hasar, sadece siyasi kariyeriyle değil, aynı zamanda sağlık sektöründeki uzmanlığı ve sosyal aktiviteleriyle de dikkat çekiyor. 1975 yılında Mersin'de doğan Hasar, eğitim hayatını tamamladıktan sonra dişhekimliği alanında uzmanlaşarak başarılı bir kariyer inşa etmiştir. Hem mesleki alanda hem de spor ve sosyal etkinliklerde aktif olan Hasar'ın hayatı ve kariyeri merak konusu olmuştur. İşte, Burak Hasar'ın detaylı biyografisi...

Burak Hasar Kimdir?

1975 yılında Mersin'de doğan Burak Hasar, eğitim hayatına da bu şehirde başlamıştır. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1993 yılında İçel Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur.

Hasar, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde tamamlamış ve uzmanlık eğitimini Gazi Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı'nda almıştır. 2000 yılından bu yana kendi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu'nda iki dönem (2012-2016) görev yapmış ve tomografi destekli kılavuzlu implant cerrahisi konusunda bilimsel sunumlar yapmıştır. Mesleki alanda uluslararası sağlık firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca, mesleki eğitimler düzenlemekte ve amatör olarak basketbol ve yelken sporlarıyla ilgilenmektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Burak Hasar, evli olup, iki kız çocuğunun babasıdır. 49 yaşında olan Burak Hasar, Memleket Partisi'nin Ankara adayı olarak seçmenlerin karşısına çıkacaktır.