Samsun'un Bafra ilçesine kayıtlı olan Tunçer, 1990 yılında Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği kariyerine başlamış ve o günden bu yana farklı ilçelerde önemli görevler üstlenmiştir. Tecrübeli idareci, Türk İdareciler Derneği tarafından çeşitli ödüllerle taltif edilmiş ve başarılı çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Buca İlçe Kaymakamı olarak görev yapan Mahmut Nedim Tunçer'in hayatı ve kariyeri, ülkemizin idari alanındaki yetenekli isimleri arasında öne çıkmaktadır.

Mahmut Nedim Tunçer Kimdir?

Ülkemizin farklı ilçelerinde görev yapmış başarılı bir mülki idare amiri olan Mahmut Nedim Tunçer'in hayatına dair merak edilen detaylar gündemde. Ordu'nun Bafra ilçesine kayıtlı olan Tunçer, 1990 yılında Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attı. Göreve başladığı yıldan itibaren tecrübe kazanan Tunçer, 1994 yılında asıl Kaymakam olarak atanarak Kırşehir İli Çiçekdağı İlçesi'nde görev aldı.

Görev Yeri ve Başarıları

Mülki idare amiri olarak kariyerine devam eden Tunçer, sırasıyla Erzurum Uzundere, İzmir Karaburun, Şanlıurfa Suruç, Uşak Eşme ve Balıkesir Susurluk, Ankara Polatlı ilçelerinde Kaymakamlık görevlerini başarıyla yerine getirdi. Bu görevler sırasında Türk İdareciler Derneği tarafından 2000 yılında "Vali Hüseyin Öğütçen Başarı Ödülü"ne layık görülen Tunçer, 2009 yılında da aynı dernek tarafından başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi aldı.

Görevi ve Aile Hayatı

27 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Buca İlçe Kaymakamı olarak görev yapan Mahmut Nedim Tunçer, evli ve biri erkek biri kız iki çocuk babasıdır. Kaymakamlık kariyerindeki başarıları ve hizmetleriyle tanınan Tunçer, kamu yönetimi alanında edindiği deneyimle dikkat çekmektedir.