Dilruba karakteriyle ekranlara gelen Abdullah, Halit Ziya Uşaklıgil'in klasik eseri Aşk-ı Memnu'nun modern uyarlaması olan dizide Nursema'nın Amerika'dan gelen arkadaşı olarak izleyici karşısına çıkıyor. Dilruba'nın yalıdaki dengeleri nasıl etkileyeceği merak konusu olurken, Farah Zeynep Abdullah'ın tesettür kıyafetleriyle diziye adapte olduğu gözlerden kaçmıyor.

Farah Zeynep Abdullah Kimdir?

Farah Zeynep Abdullah, 17 Ağustos 1989'da İstanbul'da dünyaya geldi. Babası Arap, annesi ise Boşnak kökenli olan ünlü oyuncu, çocukluk yıllarında tiyatroya ve müziğe ilgi duydu. 2006 yılında İngiltere'ye taşınan Abdullah, İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi'nde lise eğitimine başladı ve yurtdışında Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık alanlarında eğitim aldı. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce üniversite kaydını donduran Abdullah, Türkiye'ye dönüş yaptığında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Aylin karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Ardından Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Kelebeğin Rüyası filmi ve Kurt Seyit ve Şura dizisiyle büyük beğeni topladı.

Farah Zeynep Abdullah'ın Kızılcık Şerbeti dizisinde canlandırdığı Dilruba karakteri, izleyicileri yeni bir serüvene davet ediyor. Nursena'nın Amerika'dan gelen dostu Dilruba'nın hikayesi, diziye farklı bir boyut kazandıracak gibi görünüyor. Abdullah'ın tesettür kıyafetleriyle sahneye çıkması ve Aşk-ı Memnu'nun modern yorumu olan Kızılcık Şerbeti'nde üstlendiği rol, geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlıyor. Farah Zeynep Abdullah'ın filmografisindeki önemli yapıtlar arasında Kelebeğin Rüyası, Bi Küçük Eylül Meselesi ve Unutursam Fısılda gibi projeler bulunuyor. Bu yetenekli oyuncunun kariyeri ve Dilruba karakteri, izleyicileri ekran başına çekiyor.