Geçtiğimiz günlerde okullar bölgesinde yıkılan okulların yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi içindeki cami planının iptal edildiği şeklindeki iddialar üzerinden başlayan cami tartışması başka boyutlara taşındı.

Uşak Ak Parti Milletvekili İsmail Güneş, "Özkan Yalım’ı babası adına 2013 yılında babası adına yaptırdığı okulu sürekli insanların başına kakarak, övünüyor. Sanki ondan başka okul yaptıran hayırsever yok. Buna halk arasında ‘verdin bir yumurta, öldürdün dürte dürte' derler.

- Özkan Yalım akıllı bir insan bir koyup, 5 almasını iyi bilir

Sözlerine devam eden Güneş: Evet bir okul yaptırmıştır ama devlete de 2 tane otel yaptırmıştır. Özkan Yalım akıllı bir insan bir koyup, 5 almasını iyi bilir. Yoksa bu kadar mal mülk sahibi olması mümkün değildi.

Bu nedenle de Belediye Başkanı Mehmet Çakın döneminde Uşak Belediyesi’ne 400 bin Euro yardım etmek istediğini öğrendim takdir edecektim ama, gerçeği öğrenince vazgeçtim.

Çünkü işin içinde menfaat varmış. Ankara asfaltı üzerindeki Festiva alışveriş merkezinin karşısında kendisinin sahibi olduğu benzinliğin de olduğu alanın ticari alana çevrilmesi ve turizm alanı ilan edilmesi karşılığında bu yardımı yapmak istemiş.

Editör: Ozan Yavuz