Salon yapımı için Cumhurbaşkanlığı bütçesinden Uşak’a gelen 15 Milyon TL’lik para Belediye Başkanı ve Milletvekili arasında paylaşılamadı.    

- Sosyal Medya Savaşları Yaşanıyor

Geçtiğimiz günlerde Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım kendi sosyal medya hesaplarından, Belediyeye gelen 15 Milyon TL’yi önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın belediyenin ödemelerinde kullandığını ifade ederken,   İsmail Güneş ise Belediye Başkanı Özkan Yalım’a paranın üzerine çökmekle suçladı. 

- Kendi Parandan Köyüne Hayır Yap

CHP’li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, 3 dönemdir milletvekili olan İsmail Güneş’e laf atarak şunları söyledi, “Araştırdım Uşak Belediyesine Cumhurbaşkanlığı bütçesinden 15 Milyon TL gelmiş.

Ancak önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Çakın bu parayı Ahmetler’e Salon yapmak yerine, Belediyenin ödemelerinde kullanmış. Şimdi soruyorum kendisine 3 dönemdir milletvekilisin hem milletvekili maaşı alıyorsun hem de emekli maaşı alıyorsun.

Maaşından biriktirdiğin paralardan kendi köyün olan Ahmetlere bir hayır yap salonu yaptır. Bende gelip kurdelesine keseyim. Devletin parası ile yaptırmanın ne gereği var” dedi.  

- Başkan Uyalım Gelen Paranın Üzerine Çökmek İstiyor

Özkan Yalım’ın bu açıklaması üzerine ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş’de bir açıklama yaptı. Açıklamasında Başkan Yalım’ın 15 Milyon TL’nin üzerine çökmek istiyor diyerek şunları söyledi, “Sanki illegal bir şey varmış gibi görüntü paylaştı.  Biz Ahmetler köyüne sosyal amaçlı bir salon yapmak istedik. Ben bütçe streteji başkanlığından bu salonun parasını ayırttım ve Özel İdareye aktarılmasında problem çıktı.

Biz bu parayı Belediyeye aktaralım, Belediye Özel İdarenin yapması gereken bir işi yapsın, Belediye’de Ahmetler’e bu bütçeyle salon yapsın dedik. 2023 yılı aralık sonu itibari ile 15 Milyon TL Belediyeye geldi.Bu para belediyenin borçlarına giderlerine kullanmış olabilir ben bunu bilemem.

Önemli olan bu paranın belediye kasasına girmiş olması. Belediye Başkanı şimdi bizim getirdiğimiz paraya çökmek için birtakım bahaneler uydurmaktadır. Makamların bir ağırlığı vardır.

Belediye sürekli hizmet veren kurumdur, başkanlar değişir ama hizmette devamlılık esastır. Başkan Yalım Ahmetler köyüne bu salonu yaptırmak zorundadır." dedi.

Editör: Ozan Yavuz