Kale Grubu'nun kurucusu İbrahim Bodur, vefatının sekizinci yıl dönümünde anılıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 67 yıl önce Çan'da Kale Grubu'nun temellerini atan, Türkiye'de sanayileşmenin ilk kıvılcımlarını yakan girişimci, sanayici ve hayırsever İbrahim Bodur, vefatının sekizinci yılında anılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Grubu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Zeynep Bodur Okyay, İbrahim Bodur'un girişimci ruhuyla, çalışma azmiyle, dostluklara verdiği değerle, hayırseverliğiyle herkese örnek olduğunu belirtti.

Okyay, "Rahmetli babamdan bize kalan en büyük miras, insan ve memleket sevgisi. O, yaptığı her işte, insanı önceliklendiren bir gönül insanıydı. Attığı her adımda memleket sevgisiyle hareket ederdi. Hiçbir zaman elini taşın altına koymaktan çekinmedi, büyük bir sorumluluk duygusuyla ve bunu bir ibadet sayarak halka hizmet etti. Sağlığı elverdiği sürece sivil toplum çalışmalarının içinde olmak istedi. Nihayetinde temas ettiği herkesin yaşamında anlamlı bir fark yarattı." ifadelerini kullandı.

Kale Grubu, kurucusu İbrahim Bodur'un adını yaşatmak amacıyla, daha güzel bir dünyada yaşamayı hayal eden ve bu hayali gerçekleştirmek için azim ve cesaretle harekete geçen sosyal girişimcileri desteklemeyi misyon edindi.

Bu amaçla 8 yıl önce hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı, ulusal ve uluslararası değişimin öncüsü haline geldi. Toplumun her kesiminde pozitif değişim yaratmayı hedefleyen programda, "Erken Aşama", "İleri Aşama", "İş Birliği" ve "Gençlik" kategorilerinde bu yıl ödül kazananlar, 4 Haziran'da düzenlenecek tören ile açıklanacak.

Kaynak: aa