Şirketten yapılan açıklamaya göre, Huawei, Mayıs 2023'te devreye aldığı eKit desteği ile farklı KOBİ senaryoları için kullanıcı dostu ve erişilebilir çözümler sunmaya odaklanıyor.

Huawei, eKit ile alt yüklenici merkezli bir yaklaşım çerçevesinde, kapsamlı bir iş ortağı ekosistemi ve ürün portföyü sunuyor. Bu da iş ortaklarının eKit çözümlerini kolayca satın almalarını, satış, kurulum ve bakımını yapmalarını sağlayarak, KOBİ'lerin dijital dönüşümü benimsemelerine ve yeni iş fırsatlarının önünü açmalarına yardımcı oluyor.

Huawei ve Penta Teknoloji ortak imza törenine, Huawei Kurumsal Satış Departmanı Dağıtım Bölümü Direktörü Xianbin Wei, Huawei Avrupa Kurumsal İş Birimi Başkan Yardımcısı Xingchang Xia, Penta Teknoloji CEO'su Fatih Erünsal ve Huawei Türkiye Kurumsal İş Birimi Direktörü Jupiter Wang katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Türkiye Kurumsal İş Birimi Direktörü Jupiter Wang, Penta Teknoloji ile bu ortaklığa imza atmaktan ve eKit çözümlerinin Türkiye'deki erişim ağını genişletmekten heyecan duyduklarını belirterek, "Bu iş birliği, KOBİ'lerin dijital dönüşüm yolculuğunda, yepyeni fırsatların önünü açacaktır." ifadelerini kullandı.

Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, Huawei ile güçlerini birleştirmekten ve eKit çözümleri özelinde Gold Dağıtım Ortağı olmaktan heyecan duyduklarını aktararak, "Bu ortaklık, Türkiye'deki KOBİ'lerin büyümesini ve başarısını destekleme vizyonumuzla mükemmel bir şekilde örtüşüyor." değerlendirmesinde bulundu.