İş Bankası'nın önemli bir ismi olan Hakan Aran'ın hayatı ve kariyeri, bankacılık sektöründe olanlar tarafından büyük bir merakla takip ediliyor. Aran'ın, bankacılık alanındaki yüksek konumu ve başarıları, onu sektörde tanınan bir isim haline getirmiştir. Antakya doğumlu olan Aran, uzun yıllar boyunca bankanın çeşitli kademelerinde önemli görevler üstlenmiş ve son olarak Genel Müdür olarak atanmıştır. Özellikle dijital bankacılık ve teknoloji konularındaki uzmanlığıyla bilinen Aran'ın hayatı ve kariyeri, sektördeki birçok kişi için ilham verici bir örnek teşkil etmektedir.

Hakan Aran Kimdir?

İş Bankası'nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yapan Hakan Aran, bankacılık sektöründe önemli bir konuma sahip bir yöneticidir. Hakan Aran, 1968 yılında Antakya'da doğmuştur. 2024 yılı itibariyle 56 yaşındadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde eğitimini tamamlamasının ardından Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme yüksek lisans programını tamamlamıştır. Şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde bankacılık doktorası yapmaktadır.

1990 yılında İş Bankası'nda Yazılım Uzmanı olarak kariyerine başlayan Hakan Aran, burada Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürlüğü gibi çeşitli görevler üstlenmiştir. 2008 yılında ise Genel Müdür Yardımcılığına yükselmiş ve operasyonlardan, dijital bankacılıktan ve teknolojiden sorumlu olarak Bankanın önemli dönüşüm programlarında görev almıştır. 1 Nisan 2021 tarihinde Türkiye İş Bankası'nın 17. Genel Müdürü olarak atanan Hakan Aran, aynı zamanda Kredi Komitesi, İnsan Kaynakları Komitesi ve Bilgi Sistemleri Strateji Komitesi Başkanlığı ile Risk Komitesi ve Operasyonel Risk Komitesi Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Editör: Haber Merkezi