Gürhan Albayrak, Türk iş dünyasının önemli isimlerinden biri olarak öne çıkan ve son olarak AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı görevine getirilen bir girişimci ve yönetici olarak dikkatleri üzerine çekiyor. 1981 yılında Eskişehir'de doğan Albayrak, genç yaşta babasını kaybetmesinin ardından iş hayatına atılarak başarılı girişimlerde bulundu. Havacılık ve savunma sanayi alanındaki faaliyetleriyle bilinen Gürhan Albayrak, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir rol oynadı. İş ve siyaset dünyasındaki başarılarıyla tanınan Albayrak, Eskişehir siyasetinde önemli bir göreve atanarak şehrin sosyo-ekonomik dinamiklerine etki etme potansiyelini taşıyor. İşte, Gürhan Albayrak'ın hayatı, kariyeri ve yeni görevi hakkında merak edilen detaylar.

Gürhan Albayrak Kimdir?

Gürhan Albayrak, 1981 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir'de tamamladı. Küçük yaşta babasını kaybetmesinin ardından erken yaşta iş hayatına atıldı. İlk girişimini abisi Burhan Albayrak ile 1994 yılında, babaları H. Osman Albayrak'ın kurduğu Albayrak Torna şirketiyle gerçekleştirdi.

Havacılık ve savunma sanayi sektörlerinde faaliyet göstermeyi hedefleyen Albayrak, 2018 yılında ABAG Mühendislik Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi kurdu. Girişimci kimliğiyle dikkat çeken Gürhan Albayrak, iş dünyasındaki başarılarıyla biliniyor.

Sivil toplum alanında da aktif bir rol üstlenen Albayrak, 2009-2013 yılları arasında ETO 3. Meslek Grubu Komite üyeliği, 2010-2013 yılları arasında TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği ve 2014-2018 yılları arasında ESO 9. Meslek Grubu Komite Başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

2018 yılında Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu'na seçilen Gürhan Albayrak, 2021 yılında Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) Yönetim Kurulu'na ve 2022 yılında Eskişehir Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Halen bu görevlerini sürdüren Albayrak, evli ve üç çocuk babasıdır.

Gürhan Albayrak'ın, Eskişehir siyasetindeki yeni göreviyle birlikte nasıl bir ivme kazanacağı ve ildeki politikalara olan etkisi yakından takip edilecek.