Türk hukuk sisteminin önemli isimlerinden biri olan Günay Albayrak, uzun yıllara dayanan kariyeri ve başarılı çalışmalarıyla tanınmaktadır. Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğan ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Albayrak, hukuk alanında edindiği bilgi ve deneyimi çeşitli kamu görevlerinde değerlendirmiştir. Hayatı ve mesleki başarılarıyla merak uyandıran Günay Albayrak'ın kariyeri, Türk hukuk sisteminin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Günay Albayrak Kimdir?

1969 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğan Günay Albayrak, ilkokul ve ortaokul eğitimini Kayseri'de tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girerek 1989 yılında mezun olmuştur.

Albayrak, 1993 yılında hâkimlik-savcılık stajını tamamladıktan sonra İnhisar (Bilecik), Niksar (Tokat) ve Sorgun (Yozgat) gibi çeşitli ilçelerde hâkimlik görevlerinde bulunmuştur. Ardından 1999-2015 yılları arasında Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nde Tetkik Hâkimi, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2015 yılından itibaren ise Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Günay Albayrak, evli ve bir çocuk annesidir. Ayrıca İngilizce bilmektedir. Günay Albayrak'ın başarılı kariyeri ve kamu hizmetindeki uzun yılları, Türk hukuk sisteminde önemli bir iz bırakmıştır.

Editör: Haber Merkezi