Gezmeyi en çok seven burçlar denildiği zaman akıllara gelen ilk burç, yay burcudur. Yay burcu, evde oturmaktan nefret eder. Hem yay kadını hem de yay erkeği için evde oturmak, zamanı boşa harcamak gibidir. Bu yüzden yay burçları, sürekli olarak gezmek isterler. Gezdikleri yerlerinde de daha önce görmedikleri yeni yerler olmasına önem gösterirler.

Gezmeyi en çok seven burçlardan bir diğeri ise ikizler burcudur. İkizler burcu, için yeni yerler görmek olmazsa olmazdır. İkizler burcu, uzun süre evde vakit geçirirse depresyona bile girebilir. Bu yüzden ikizler burcu sosyal yapıları sayesinde sürekli olarak yeni arkadaşlar edinerek yeni yerler gezerler. İkizler burcu, değişik aktivitelerin yapıldığı yeni yerlere gitmeye de bayılırlar.

Gezmeyi seven bir diğer burç da başak burcudur. Başak burcu kişiler, özellikle de tarihi yerleri gezmeyi çok severler. Bu durumun sebebi başak burcu kişilerin tarih konusunda ilgili olması ve bilgiye sürekli olarak aç olmalarıdır. Bu nedenden dolayı başak burcunun gezmeyi sevmesi ile yay ve ikizler burcunun gezmeyi sevmesi arasında bazı farklar bulunduğunu söylemek mümkündür.

Hangi Burç Gezmeyi Sevmez?

Gezmeyi sevmeyen burç denildiği zaman akıllara en çok gelen isim yengeç burcudur. Yengeç burcu, evde vakit geçirmeyi gezmekten daha fazla sever. Yengeç burcu için özellikle de fazla efor gerektiren gezmeler, eziyet gibidir. Bu yüzden yengeç burcu için güzel bir hafta sonu demek sevdikleri ile evde film izlemek gibi evcimen aktiviteler demektir.

Kova Burcu Gezmeyi Sever Mi?

Kova burcu da yay ve ikizler kadar olmasa da gezmeyi sever. Kova burcu için yeni yerler görmek, boş zamanları doldurmak için iyi bir aktivitedir.

Terazi Burcu Gezmeyi Sever Mi?

Terazi burcu, gezmeyi sever. Ancak, fazla uzun yolculuklar ve efor gerektiren gezmeler, terazi burcunun eğlence anlayışından oldukça uzaktır. Bu yüzden terazi burcu daha çok yakınındaki yerleri gezmeyi sever.