En zeki burç denildiği zaman akıllara gelen ilk burç, başak burucudur. Başak burcu, zaman zaman hem kendini hem de çevresini rahatsız edecek seviyede zeki olabilir. Başak burcu, özellikle de iş hayatında oldukça zekidir. Başak burçlarının sahip oldukları analitik düşünme yeteneği sayesinde birçok zorluğu aşabildikleri bilinir.

En zeki burçlar denildiği zaman akıllara gelen bir diğer burç ise yengeç burcudur. Özellikle de yengeç kadınları tehlikeli olabilecek bir duygusal zekaya sahiptirler. Yengeç kadınları, insan sarrafı olarak da adlandırılabilecek kadar iyi bir gözlemleme yeteneğine sahiptirler. Buna ek olarak yengeç kadınları, manipüle konusunda da çok iyidirler.

En zeki burçlara örnek verilecek bir diğer isim de kova burcudur. Hem kova kadını hem de kova erkeği, çok zekidirler. Kovalar için daha önce yapılamamış işleri başarmak, oldukça kolay bir şeydir. Kova burçları hem iş hem de özel hayatlarında zekaları ile dikkat çekerler.

En Zeki Burçlar Listesi Nasıldır?

En zeki burçlar sıralaması şu şekildedir:

1.    Başak

2.    Yengeç

3.    Kova

4.    Aslan

5.    Koç

6.    Akrep

7.    Boğa

Kadınlarda En Zeki Burçlar Hangileridir?

Kadınlarda en zeki burç denildiği zaman akıllara yengeç, akrep ve koç burçları gelir. Yengeç, özellikle de özel hayatında çok zekidir. İnsanları manipüle etmek, yengeç kadını için çocuk oyuncağıdır ama damarına basılmadığı sürece bunu kullanmayacak kadar da akıllı ve iyi niyetlidir.

Akrep kadını da tehlikeli olabilecek seviyede zekidir. Özellikle de ipuçlarını yakalamak ve parçaları birleştirmek, akrep kadını için oldukça kolaydır. Akrep kadını, bu nedenlerden dolayı dedektiflik gibi işlerde çok iyi olabilir. Koç burcu ise, özel hayattan çok iş hayatına yönelik bir zekaya sahiptir. Koç kadınları, zekalarını çalışma ile tamamlayarak kariyerlerinde güzel noktalara gelirler.

Boğa Burcu Zeki Mi?

Boğa burcu ve özellikle de boğa erkekleri, kariyer ve eğitim alanlarında çok zeki kişilerdir. Ancak, boğa erkekleri özel hayat konusunda o kadar da zeki kişiler değildir. Boğa erkekleri, zaman zaman gurur sandıkları egoları yüzünden özel hayatlarında akılsızlık olarak nitelendirilecek hareketler yapabilirler.

Kaynak: haber merkezi